PAR PROJEKTU ''IDEJU VADĪBA''
Uzņēmums ir pagodināts par pētniecības pieteikuma īstenošanu Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā” 1.1.1.2. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts” projekta ietvaros:PROJEKTS „IDEJU VADĪBA”, 1.1.1.2/VIAA/4/20/670
Paveiktais laika periodā no 2021. gada līdz 2022. gadam!
2022.gada 8.novembris
PAVEIKTAIS 2022.GADĀ LAIKA PERIODĀ (06.06.2022 - 08.11.2022)
Laika periodā no 1. Jūlija līdz 8. Novembrim ir veiksmīgi aizvadīti dažādi pasākumi, publiskoti vairāki zinātniskie raksti, novadītas neskaitāmas Ideju Vadības sesijas dažādās Latvijas pilsētās, piepildīti lielāki un mazāki mērķi un izveidotas vērtīgas sadarbības un draudzības!
2022.gada 26.aprīlis
Kā idejas tiek radītas Latvijas MVU?
Kā idejas vada Latvijas MVU, kā tās vadīt veiksmīgāk, lai Latvijā taptu vēl vairāk inovāciju ar augstu pievienoto vērtību – uz šiem jautājumiem tiks atbildēts pēcdoktorantūras projekta ‘’Ideju vadība’’ ierosinātā lietišķā pētījuma projektā Banku augstskolas studentiem.
2021.gadā pēcdoktorante Elīna Miķelsone, lai ar studentiem dalītos zināšanās gan par ideju vadību, gan pētniecības procesiem, rosināja Banku augstskolas studentus veikt pētījumus par ideju vadību Latvijā. Šobrīd Banku augstskolas studenti aicina Latvijas MVU vadītājus atbalstīt pētījumu, aizpildot anketu - https://forms.gle/QzsgYvqdQnn7V32Y9 Aptaujā gūtie rezultāti tiks izmantoti Banku augstskolas 3. kursa studentu pētījumam par ideju vadības metožu izmantošanu mazajos un vidējos uzņēmumos Latvijā.
Postdoktorante novērtē, ka jauniešiem Latvijā ir neviltota interese par ideju vadību un tās pētniecību. Studenti lietišķajā pētījumā sevi pierādījuši, vecot sistemātisku un analītisku literatūras analīzi, lai izprastu teorētiskos aspektus praktiskā pētījuma veikšanai. Šobrīd studenti veic ne tikai anketēšanu, bet arī intervijas ar ideju vadības un dizaina domāšanas ekspertiem Latvijā un ārvalstīs. Postdoktorantūras projekta pētniece, sadarbojoties ar studentiem, veicina esošo pētījumu rezultātu izplatīšanu un jauno pētnieku iesaisti konkrētā pētījuma virziena izpētē Latvijā.
2021.gada februārī uzsākta postdoktorantūras projekta “Ideju vadība” realizācija, kuru īsteno SIA „Idea Innovation Institute”. Pētniecības mērķis: izpētīt ideju vadības kompetenču, ideju vadības veidu izmantojumu, lai veicinātu uzņēmējspēju attīstību. Projekta gaitā tiek aplūkotas ideju vadības sistēmu (IVS) internetā sniegtās priekšrocības COVID 19 ietvaros, saistībā ar ''Networking of existing EU and international cohorts of relevance to Covid-19'', kas atbalsta RIS3 izaugsmes prioritāti. Projektu atbalsta Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā” 1.1.1.2. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts” projekta ietvaros - „IDEJU VADĪBA”, 1.1.1.2/VIAA/4/20/670.
2022.gada 22.februāris
Kā dzimst idejas – tiek pētīts zinātniski praktiskā raidierakstā IdejuFIT
Kā piedzimst idejas radīt mājas kokos, elektriskos kalnu dēļus un kompostējamās kleitas? Ideju FIT raidierakstā tiks atbildēts uz šiem jautājumiem, lai atklātu- kā dzimst labas idejas, kas iekaro pasauli un kā šādas idejas var radīt ikviens! Tikai 20 minūšu laikā klausītājs iepazīs inovatīvu uzņēmumu, uzzinās- kā tas vada savas idejas. Raidieraksta noslēgumā kopā ar uzņēmumu ikviens varēs iepazīt un izmantot praktisku ideju vadības metodi, lai radītu jaunas idejas!
2021.gada februārī pētniece PhD. Elīna Miķelsone ieguva pēcdoktorantūras pētniecības atbalstu, lai starptautiskā līmenī turpinātu pētījumus par ideju vadību. Šī projekta ietvaros tiek izstrādātas ne tikai z
inātniskās publikācijas, kuras prezentētas starptautiskās zinātniskās konferencēs, bet arī tiks radīts podkāsts un ideju vadības rokasgrāmata organizācijām, lai ar to palīdzību radītu jaunas un uzlabotu esošās biznesa idejas un norises. Šobrīd projektā iesaistīti arī pētnieki no Lielbritānijas un Beļģijas.
Katrs podkāsts sastāv no 3 galvenajām daļām.
Pirmajā daļā ‘’IDEJAS IESILDĪŠANĀS’’ ikviens var iepazīt inovatīvu Latvijas uzņēmumu, otrajā daļā ‘’IDEJU VADĪBAS TESTS’’ uzzināt, kā šis uzņēmums vada idejas, bet trešajā daļā ‘’IDEJU FITNESS’’ mini ideju fitnesa nodarbībā izmēģināt kādu ideju vadības metodi idejas attīstībai. Jāatzīmē, ka raidioeraksts tiek izmantots arī kā papildus datu ievākšanas rīks, jo ideju vadības testa rezultāti tiks izmantoti zinātniskās publikācijas izveidē.
Šobrīd izveidotas pirmās 3 sērijas, gaidāmajām sērijām sekojiet līdz Instagram @idejufit_podcast
Pirmie 3 raidījuma viesi:
1) Matijs Babris no TreeHousePlace- mājas un platformas kokos. Matijs uzsver, ka laba ideja ir tāda, kas rada bailes, bet kā radīt šādas idejas, uzzini klausoties Youtube video formātā: https://youtu.be/d9dRXTmR3hQ , kā arī Spotify audio formātā:
https://open.spotify.com/episode/0iQCnPGJhgmTvGloQ14QN0?si=6zcZh84jRe2C_7J8o1FQXg
2) Raimonds Jurgelis no Rhinoboard- Ideju kauss 2021 uzvarētājs- elektriskā kalnu dēļa radītājs atklājis, ka laba ideja ir tā, kas liek tavām acīm mirdzēt. Šāda ideju radīšanas pieeja atklāta: Youtube video formātā: https://youtu.be/fwcpxTRdoiA un Spotify audio formātā:
https://open.spotify.com/episode/1A3G5ZOGGgdwfB6fXh2Ctg?si=H4_ADk6eQMeCkwFTiAIpHw
3) Katrīna Resne no Rosafella - no kleitas līdz rozei- kompostējamais apģērbs. Katrīna uzskata, ka laba ideja neļauj naktī aizmigt: video formātā: https://youtu.be/OhUHkxb-ZwA un Spotify audio formātā: https://open.spotify.com/episode/4Zlh77iKAndj7N2Amsoeru?si=utMFk_zVQ_uNFnfeO1ti
Projekta pētījumos tiks uzsvērti ideju vadības (IV) kompetenču aspekti un īpaši ideju vadības sistēmu (IVS) internetā sniegtās iespējas privātajā un valsts sektorā, īpaši COVID 19 apstākļos. Pētījumā tiks pamatots IVS kā rīks jaunu produktu un risinājumu radīšanā, sinerģiski sadarbojoties dažādiem sektoriem un nozaru spēlētājiem. Ņemot vērā inovācijas sistēmas galveno apakšsistēmu mijiedarbību (izglītība, uzņēmējdarbība, zinātne), uzņēmējdarbības attīstības veicināšana ir svarīgs pasākums, lai nostiprinātu Latvijas inovācijas spēju, prioritāšu īstenošanai nepieciešamo kompetenču, uzņēmējspēju un radošuma attīstību visos līmeņos, tādējādi sekmējot ekonomisko attīstību.
Projekta pētniece ir Elīna Miķelsone – zinātņu doktors, MBA, PostDoc. Inovāciju un ideju vadības lektore un konsultante, biedrības Ideju un inovāciju institūts valdes priekšsēdētāja un SIA ''Idea Innovation Institute'' vadītāja un pētniece. E. Miķelsones visas dzīves jomas saistītas ar inovācijām un ideju vadību- akadēmiskā, profesionālā un personīgā līmenī. Jaunā zinātniece pastāvīgi atjauno zināšanas inovāciju jomā ārvalstu universitātēs un regulāri uzstājas kā referente dažādās starptautiskās zinātniskās konferencēs un publicē rakstus zinātniskajos izdevumos. Profesionāli vairāk kā 10 gadus guvusi pieredzi vadošos amatos. E.Miķelsone par inovāciju un ideju vadību vadījusi lekcijas dažādām mērķauditorijām gan skolotājiem, gan skolēniem, gan jaunajiem, gan pieredzes bagātiem uzņēmējiem. Vadījusi lekcijas, vieslekcijas un seminārus par inovācijām un radošumu akadēmiskā vidē, piemēram, RTU, Banku augstskola, RISEBA, RSU, BVK gan neformālā LLKC, ZRKAC, LIAA u.c. No 2015.gada darbojas kā ideju un inovāciju konsultante. Viņas izveidoto aktīvo inovāciju apmācību ''Ideju fitness'' apguvuši dažādi uzņēmumi - TELE2, Evolution Gaming, CircleK u.c. Postdoktorante atzīst, ka lielu gandarījumu sniedz iespēja darboties RTU Dizaina fabrikā, palīdzot studentiem radīt jaunus, inovatīvus produktus. Kopumā pēdējo 4 gadu laikā konsultējusi vairāk kā 400 esošos un topošos uzņēmējus inovāciju jautājumos. Elīna Miķelsone tiek piesaistīta arī kā inovāciju un ideju vadības speciālists dažādos projektos - Horizon2020, EstLat u.c.
2021.gada februārī uzsākta postdoktorantūras projekta “Ideju vadība” realizācija, kuru īsteno SIA „Idea Innovation Institute”. Pētniecības mērķis: izpētīt ideju vadības kompetenču, ideju vadības veidu izmantojumu, lai veicinātu uzņēmējspēju attīstību. Projekta gaitā tiek aplūkotas ideju vadības sistēmu (IVS) internetā sniegtās priekšrocības COVID 19 ietvaros, saistībā ar ''Networking of existing EU and international cohorts of relevance to Covid-19'', kas atbalsta RIS3 izaugsmes prioritāti. Projektu atbalsta Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā” 1.1.1.2. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts” projekta ietvaros - „IDEJU VADĪBA”, 1.1.1.2/VIAA/4/20/670.
2022.gada 17.janvāris
PIRMAJĀ MĒNESĪ PAVEIKTAIS 2022.GADĀ
Jaunais gads aizsākās ar darbu pie zinātniskajiem rakstiem- tika sagatavoti un iesniegti pieteikumi 3 zinātniskajām konferencēm un pieteikums dalībai ERDEV 2022 konferencē ar zinātnisko rakstu „Quality Forecasting Models for Different Web-based Idea Management Systems Types”, iesniegts1 zinātniskais raksts un radīta ideja grāmatas nodaļai, kā arī saņemts apstiprinājums dalībai ISPIM 2022 konferencē.
Lai aktualizētu ideju vadības nozīmi uzņēmējdarbības attīstībā un sniegtu atbalstu uzņēmumiem, tika vadīta ideju vadības sesija SEB Global Services, lai risinātu uzņēmumam nozīmīgus jautājumus, bet februāra mēnesis aizsākās ar ideju vadības iedvesmas lekcijām konkursa „Bizness 24” 900 dalībniekiem un tikšanos ar BVK jauniem uzņēmējiem “Biznesa siltumnīca -2022”, kā arī saņemts ielūgums piedalīties biznesa konferencē ar prezentāciju par tēmu - “Efektīva ideju pārvaldība”.
Kā nozares pārstāvei bija iespēja piedalīties divās bakalaura darba valsts komisijās, RTU MBA maģistrantūras darbu aizstāvēšanas komisijā, kā arī VIP fināla žūrijā, kur RTU studentu komanda bija pirmā Baltijā, kas projektēja un uzbūvēja lieljaudas raķeti, kas sasniedza 1,2 km augstumu un lidoja ar 800 km/h, un turpinājās ar darbu, izvērtējot konkursam „Bizness 24” iesniegtos pieteikumus.
Tika turpināts pilnveidot savas prasmes un zināšanas mācību kursā “Identify digital stage and forecasts trends with Inspect C & Inspec Analytics”, Lorijas Palenas seminārā „Data Visualization for the Science Communicator”un saņemts apstiprinājums pieteikumam mācībām „ RETHINKWinter School”, kā arī stresa pārvaldības apmācībās un Māstrihtas universitātes seminārā. Gala rezultātā tika sastādīts un nodots PostDoc vidusposma ziņojums.
2022.gada 26.janvāris
POSTDOKTORANTŪRA KĀ TRAMPALĪNS IDEJU VADĪBAS PĒTNIECĪBĀ
Kopš 2021.gada februāra pētniece PhD. Elīna Miķelsone ieguvusi pēcdoktorantūras pētniecības atbalstu, lai starptautiskā līmenī turpinātu pētījumus par ideju vadību. Viena gada laikā tas palīdzējis piedalīties 10 starptautiskajās zinātniskajās konferencēs, nopublicēt 6 zinātniskos rakstus un grāmatu sadaļas, paralēli iegūstot zināšanas 16 dažādos kursos un semināros par pētniecību, radītas 2 jaunas ideju vadības metodes un podkāsts. Turklāt projekts ir tikai pusē un 2022.gadā postdoktorantei ir pat ambiciozāki mērķi nekā aizvadītajā gadā.
Postdoktorante ne tikai zinātniski pēta ideju vadību, bet arī praktiski dalās ar gūtajām zināšanām ar uzņēmumiem un organizācijām. 2021.gadā ar postdoktorantūrā gūtajām zināšanām dalījusies 32 pasākumos, uzsākot padziļinātu sadarbību ar 4 uzņēmumiem.
Šī pētījuma ietvaros ne tikai tiks izstrādātas zinātniskās publikācijas, kuras tiks prezentētas starptautiskās zinātniskās konferencēs, bet arī tiks radīts podkāsts un ideju vadības rokasgrāmata organizācijām, lai ar to palīdzību radītu jaunas un uzlabotu esošās biznesa idejas un norises.. Lai popularizētu rokasgrāmatu, kas tiks izdota 2022.gada beigās, ir radīta arī spēle ‘’Ideju cirks’’. Tā radīta, izpētot elementus, kas visbiežāk tiek izmantoti ideju ģenerēšanas un attīstības metodēs, apvienojot tos ar spēles elementiem. Tas radīts ar mērķi, lai popularizētu postdoktorantūras pētniecības projektu ‘’Ideju vadība’’. Izstrādātā spēle ‘’Ideju cirks’’ ļauj to spēlēt gan komandās, gan individuāli, izvēloties esošu vai jaunu produkta ideju, kuru attīstīt, ļaujoties spēles ieteikumiem, kādos virzienos meklēt radošus idejas pagrieziena punktus. ‘’Ideju cirks’’ piemērots gan jau spēcīgām biznesa organizācijām, gan jaunajiem uzņēmējiem, gan tiem, kuri vēlas attīstīt savu radošo domāšanu, izmēģinot spēli, piemēram, lai attīstītu kādu novecojušu produktu – jaunā un aizraujošā produktā! Spēle ir pieejama ikvienam bez maksas.
Papildus radīts arī raidieraksts ‘’IdejuFit’’, kur pirmās 3 sērijas tiks publicētas janvārī un februārī. Raidījumā viesosies dažādi jaunie uzņēmēji, kas stāstīs, kā viņu uzņēmumos tiek vadītas idejas, bet noslēgumā nelielā ideju fitnesā raidījuma viesis izmēģinās kādu jaunu vai labi pazīstamu ideju vadības metodi.
Arī zinātniskā darbība turpinās – iesniegti izvērtēšanai 5 zinātniskie raksti, bet izstrādes procesā 10. Tas viss pateicoties atbalstošajiem pētniekiem Latvijā un ārvalstīs. Šobrīd projektā iesaistīti arī pētnieki no Anglijas un Beļģijas. Norises procesā pētniece meklē jaunus veidus kā popularizēt ideju vadību un tās pētniecību.
Projekta pētniece ir zinātņu doktore Elīna Miķelsone. Inovāciju un ideju vadības lektore un konsultante, biedrības Ideju un inovāciju institūts valdes priekšsēdētāja un SIA ''Idea Innovation Institute'' vadītāja. E. Miķelsones visas dzīves jomas saistītas ar inovācijām un ideju vadību- akadēmiskā, profesionālā un personīgā līmenī. Patstāvīgi atjauno zināšanas inovāciju jomā ārvalstu universitātēs. Regulāri uzstājas kā referente dažādās starptautiskās zinātniskās konferencēs un publicē rakstus zinātniskajos izdevumos. Profesionāli vairāk kā 10 gadus guvusi pieredzi vadošos amatos. E.Miķelsone par inovāciju un ideju vadību vadījusi lekcijas dažādām mērķauditorijām gan skolotājiem, gan skolēniem, gan jaunajiem, gan pieredzes bagātiem uzņēmējiem. Vadījusi lekcijas, vieslekcijas un seminārus par inovācijām un radošumu akadēmiskā vidē, piemēram, RTU, RSU, RISEBA, BA, BVK gan neformālā LLKC, ZRKAC, LIAA u.c. Paralēli No 2015.gada darbojas kā ideju un inovāciju konsultants. Izveidoto aktīvo inovāciju apmācību ''Ideju fitness'' apguvuši dažādi uzņēmumi - Tet, TELE2, Evolution Gaming, CircleK u.c. Ar patiesu prieku darbojas RTU Dizaina fabrikā, palīdzot studentiem radīt jaunus produktus. Kopumā pēdējo 4 gadu laikā konsultējusi vairāk kā 400 esošos un topošos uzņēmējus inovāciju jautājumos. Elīna Miķelsone tiek piesaistīta arī kā inovāciju un ideju vadības speciālists dažādos projektos - Horizon2020, EstLat u.c.
Projektu atbalsta Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā” 1.1.1.2. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts” projekta ietvaros - „IDEJU VADĪBA”, 1.1.1.2/VIAA/4/20/670.
2021.gada 24.decembris
IDEJU CIRKS – JAUNA METODE IDEJAS ATTĪSTĪBAI
Latvijā tiek radītas ne tikai lieliskas produktu idejas, bet arī metodes, kā radīt jaunus vai uzlabot esošos produktus. Jaunu metodi ‘’Ideju cirks’’ ideju attīstībai radījusi zinātņu doktore Elīna Miķelsone. Tā radīta, izpētot elementus, kas visbiežāk tiek izmantoti ideju ģenerēšanas un attīstības metodēs, apvienojot tos ar spēles elementiem. Tas radīts ar mērķi, lai popularizētu postdoktorantūras pētniecības projektu ‘’Ideju vadība’’.
Kopš 2021.gada februāra pētniece PhD. Elīna Miķelsone ieguvusi pēcdoktorantūras pētniecības atbalstu, lai starptautiskā līmenī turpinātu pētījumus par ideju vadību. Šī pētījuma ietvaros ne tikai tiks izstrādātas zinātniskās publikācijas, kuras tiks prezentētas starptautiskās zinātniskās konferencēs, bet arī tiks radīts podkāsts un ideju vadības rokasgrāmata organizācijām, lai ar to palīdzību radītu jaunas un uzlabotu esošās biznesa idejas un norises. Šobrīd projektā iesaistīti arī pētnieki no Anglijas un Beļģijas. Norises procesā pētniece meklē jaunus veidus kā popularizēt ideju vadību un tās pētniecību. Lai popularizētu rokasgrāmatu, kas tiks izdota 2022.gada beigās, ir radīta arī spēle ‘’Ideju cirks’’.
Izstrādātā spēle ‘’Ideju cirks’’ ļauj to spēlēt gan komandās, gan individuāli, izvēloties esošu vai jaunu produkta ideju, kuru attīstīt, ļaujoties spēles ieteikumiem, kādos virzienos meklēt radošus idejas pagrieziena punktus. ‘’Ideju cirks’’ piemērots gan jau spēcīgām biznesa organizācijām, gan jaunajiem uzņēmējiem, gan tiem, kuri vēlas attīstīt savu radošo domāšanu, izmēģinot spēli, piemēram, lai attīstītu kādu novecojušu produktu – jaunā un aizraujošā produktā! Spēle ir pieejama ikvienam bez maksas.
Projekta pētniece ir zinātņu doktore Elīna Miķelsone. Inovāciju un ideju vadības lektore un konsultante, biedrības Ideju un inovāciju institūts valdes priekšsēdētāja un SIA ''Idea Innovation Institute'' vadītāja. E. Miķelsones visas dzīves jomas saistītas ar inovācijām un ideju vadību- akadēmiskā, profesionālā un personīgā līmenī. Patstāvīgi atjauno zināšanas inovāciju jomā ārvalstu universitātēs. Regulāri uzstājas kā referente dažādās starptautiskās zinātniskās konferencēs un publicē rakstus zinātniskajos izdevumos. Profesionāli vairāk kā 10 gadus guvusi pieredzi vadošos amatos. E.Miķelsone par inovāciju un ideju vadību vadījusi lekcijas dažādām mērķauditorijām gan skolotājiem, gan skolēniem, gan jaunajiem, gan pieredzes bagātiem uzņēmējiem. Vadījusi lekcijas, vieslekcijas un seminārus par inovācijām un radošumu akadēmiskā vidē, piemēram, RTU, RSU, RISEBA, BA, BVK gan neformālā LLKC, ZRKAC, LIAA u.c. Paralēli No 2015.gada darbojas kā ideju un inovāciju konsultants. Izveidoto aktīvo inovāciju apmācību ''Ideju fitness'' apguvuši dažādi uzņēmumi - Tet, TELE2, Evolution Gaming, CircleK u.c. Ar patiesu prieku darbojas RTU Dizaina fabrikā, palīdzot studentiem radīt jaunus produktus. Kopumā pēdējo 4 gadu laikā konsultējusi vairāk kā 400 esošos un topošos uzņēmējus inovāciju jautājumos. Elīna Miķelsone tiek piesaistīta arī kā inovāciju un ideju vadības speciālists dažādos projektos - Horizon2020, EstLat u.c.
Projektu atbalsta Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā” 1.1.1.2. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts” projekta ietvaros - „IDEJU VADĪBA”, 1.1.1.2/VIAA/4/20/670.
2021.gada16.decembris
Dalība prestižajā WOIC konferencē
2021.gada 1.decembris
Raksts par ideju vadības sistēmām un radošumu
2021.gada 1.decembrī
Ideju vadība ZPR
2021.gada 8.oktobrī
Ideju vadība un sociālā uzņēmējdarbība
2021.gada 5.oktobrī
Raksts par ideju vadības sistēmu ieguvumiem
2021.gada 12.septembrī
Raksts ibizness.lv
Vairāk lasiet: https://ibizness.lv/raksti/uznemuma-vadiba/uznemuma-vadiba/biz-new-ideju-generesana-uznemuma-ka-pielabinat-muzu/20262
2021.gada 11.septembrī
Ideju vadības sesija LIAA: vērtību pietura
Augustā LIAA postdoktorante Elīna Miķelsone kopā ar komandu vadīja ideju vadības sesiju, kuras laikā tika formulēti LIAA vērtību stāsti.
2021.gada 6.septembrī
Ideju vadības sesija LIAA: iekšējā komunikācijas stratēģija
2021.gada 20.augusts
Ideju vadības sesija LIAA: iekšējā komunikācijas stratēģija
Augustā LIAA postdoktorante Elīna Miķelsone kopā ar komandu vadīja ideju vadības sesiju, kuras laikā tika formulēta LIAA iekšējās komunikācijas stratēģija.
2021.gada 19.augusts
Daloties ar ideju vadības zināšanām festivālā LAMPA
Pētniece PhD. Elīna Miķelsone pēta ideju vadību jau gandrīz desmit gadus. Interese par to radās no praktiskās pieredzes vienā no pirmajām Latvijā radītajām ideju vadības sistēmām “Ideju akadēmija”. Tā ļāva praktiski kā moderatoram vērot, kā tiešsaistē cilvēki dažādiem uzņēmumiem un organizācijām radījuši simtiem ideju.
“Mani vienmēr ir aizrāvušas dažādas metodes, kā sistemātiski no jebkura cilvēka izvilināt idejas. Gan praksē, gan akadēmiski esmu pārliecinājusies, ka ikvienam cilvēkam ir vērtība radošajos procesos, bet to ir jāmāk pamanīt un izmantot. To lieliski palīdz veikt ideju vadības sistēmas".
Viņa sava pēcdoktorantūras pētniecības projekta ietvaros ir paredzējusi radīt raidierakstu un ideju vadības rokasgrāmatu organizācijām. Ar to palīdzību iecerēts radīt jaunas un uzlabot esošās biznesa idejas un norises. Postdoktorantūras projektā iesaistīti arī pētnieki no Lielbritānijas un Beļģijas.
PASĀKUMI
Vairāk info: https://festivalslampa.lv/lv/dalibnieki/4160
2021.gada 12.augusts
Ideju vadības sesija Dobelē
Paldies Annas Psiholoģija un Iveta Pavziniuka par iespēju būt īpašajā jubilejas numurā- KĀ UZTRENĒT RADOŠUMU?
2021.gada 10.augusts
Ideju vadības sesija Dobelē
Pētniece PhD. Elīna Miķelsone 10.augustā viesojās koprades nodarbībām “RE! IDEJA”, kura norisinājās augustā Dobeles PIUAC, Open Lab tehnoloģiju telpās. Tika vadīta 6h ideju vadības sesija, kuras laikā tika radīta inovatīvas sveču idejas, kas tiks prezentētas Dobeles sveces pārstāvjiem.2021.gada 4.augusts
Ideju vadības pētniecība starptautiskā līmenī
Pētniece PhD. Elīna Miķelsone pēta ideju vadību. Viņa sava pēcdoktorantūras pētniecības projekta ietvaros ir paredzējusi radīt raidierakstu un ideju vadības rokasgrāmatu organizācijām. Ar to palīdzību iecerēts radīt jaunas un uzlabot esošās biznesa idejas un norises. Projektā iesaistīti arī pētnieki no Lielbritānijas un Beļģijas. Lasiet vairāk: LabsofLatvia2021.gada 2.augusts
Ideju vadība ''Journey''
2.augustā postdoktorante Elīna Miķelsone «Journey» ietvaros vadīja 2 studu ideju vadības sesiju: Ideju Fitness.
Vasaras skola «Journey» ir viena no Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (European Institute of Innovation and Technology – EIT) klimata zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Climate-KIC» aktivitātēm. «EIT Climate-KIC» uzņēmējdarbības veicināšanas un izglītības programmas Latvijā īsteno RTU Dizaina fabrika.
Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, šogad vasaras skola notiks attālināti. Dalībnieki no Portugāles, Spānijas, Nīderlandes, Francijas, Itālijas, Šveices un Latvijas piedalīsies augstvērtīgās lekcijās un praktiskās darbnīcās, apgūstot instrumentus klimata pārmaiņu mazināšanai un sistēmiskām pārmaiņām. Viņiem tiks nodrošinātas arī ideācijas, problēmu kartēšanas un virtuālās prototipēšanas darbnīcas, būs iespēja strādāt ar mentoriem un izzināt Latvijas vides izaicinājumus, lai vasaras skolas noslēgumā izstrādātu klimatam draudzīgus risinājumus un biznesa idejas.
2021.gada 15.jūnijs
FIT PODKĀSTS
2021.gada 2.jūnijā
DALĪBA ASBBMC 2021 KONFERENCĒ
Šodien (2.jūnijā) prezentēts pētījums “The application of External and Mixed Idea Management Systems during COVID19 time” ASBBMC2021 konferences ietvaros, pateicoties PostDoc Latvia atbalstam!
2021.gada 27.maijā
DALĪBA ILGBŪTĪBAS KONFERENCĒ
2021.gada 17.maijā
IEGŪTAS LZP EKSPERTA TIESĪBAS
Apsveicam postdoktoranti Elīnu Miēklsone ar iegūtām Latvijas Zinātnes padomes eksperta tiesībām!
2021.gada 10.maijs
PAR DALĪBU LĪDERĪBAS AKADĒMIJĀ
2021.gada 26.aprīlī
PAR DALĪBU BIZNESA PAVASARĪ
Postdoktorante Elīna Miķelsone pasākuma ietvaros vēstīs, kā mūsdienīgi veikt ideju vadību, izmantojot ''Slowstorming'' pieeju.
2021.gada 4.marts
PAR CLUBHOUSE SARUNĀM PAR SVAIGĀM IDEJĀM
Nākošajām sarunām seko līdzi: https://www.facebook.com/IdejuVadibaPostDoc
Pirmais podkāsts - saruna vienas idejas stiprināšanai -Food Pick-up Point- palīdzot gan rast idejas kopienu ledusskapju iniciatīvas attīstībai Future Heroes Latvia ietvaros, gan meklējot biznesa idejas pārtikas atkritumu mazināšanas virzienā!